UWAGA:

Do piątku (30.03.2018) należy potwierdzić przyjazd/rezerewację w pensjonacie.
Można to zrobić kontaktując się z Typaskiem poprzez PUCzat.

Witajcie kochani,

jak już większość z Was wie, w dniach 6,7,8 kwietnia (weekend tydzień po Świętach Wielkanocnych) piątek, sobota, niedziela odbędzie się zlot w Jaworkach koło Szczawnicy (wioska u wejścia na szlaki turystyczne, m.in. do Wąwozu Homole).

Zatrzymamy się w Pensjonacie Magdalenka w Jaworkach: Adres: Pod Homolami 31A, 34-460 Jaworki Telefon: 508 454 218.

https://www.facebook.com/Obiekt-Magdalenka-139774052897099/

https://www.nocowanie.pl/noclegi/szczawnica/willa/86793/

Cena za pobyt wynosi 50zł od osoby za dobę czyli np. 100zł za dobę za pokój dwuosobowy. Zaliczkę wpłaca się w wysokości około 50% (połowy kwoty). Istnieje również opcja wykupienia posiłków – wówczas cena za dobę to 90 zł os osoby (śniadanie, obiad, kolacja) ale nie polecamy tego sposobu gdyż 1. niedaleko pensjonatu jest karczma, w której można bardzo smacznie zjeść i wybrać sobie z menu co się chce 2. możemy zrzucić się na miejscu na jedzenie i wspólnie coś przyrządzić bo pensjonat wyposażony jest w aneks kuchenny dla naszej dyspozycji (poza tym tua powiedziała, ze może nam gotować ;))

Na chwilę obecną lista zaproszonych osób jest już zamknięta! Co oznacza, że MIESC NA WYJAZD NA ZLOT DLA NOWYCH OSÓB BRAK. Pensjonat liczy 27 miejsc a zaproszonych jest 27 osób – ale robimy już listę rezerwową – w tym celu proszę o kontakt na czacie osoby chętne a wszystkie zaproszone osoby proszone są o zarezerwowanie pokoju i wpłacenie zaliczki NAJPÓŹNIEJ DO KOŃCA LUTEGO ALE NIE CZEKAJCIE  NA OSTATNI MOMENT, gdyż w sobotę 7 kwietnia (w trakcie naszego pobytu) w Muzycznej Owczarni http://www.muzycznaowczarnia.pl/koncerty.htm jest koncert znanego zespołu Jazzowego, i muzo-file mogą nas uprzedzić z rezerwacją oraz odbywa się w okolicy maraton 😉 Rezerwacji dokonuje się osobiście, dzwoniąc pod podany numer do właścicielki pensjonatu i dogadując się znią w kwestii pokoju i zaliczki. Jak już wspominamy, to mówimy, że jesteśmy osobami ze zlotu osób z internetu.

Przypominam, że pokoje są 2,3 i 4 osobowe dlatego najlepiej jest dobrać sobie paczkę do pokoju od razu – dogadać się w 3 lub 4 osoby i razem zarezerwować sobie pokój, ale jeśli ktoś chce mieszkać w tzw. dwójce – zalecane jest zarezerwowanie pokoju wcześniej, z większym wyprzedzeniem, gdyż z rozmów z Wami wiem, że jest wielu chętnych na dwuosobowe pokoje – pokoi dwuosobowych może po prostu nie wystarczyć 😉

Plan wycieczki w góry na sobotę jest następujący:

Orientacyjny plan wycieczki z Jaworek: 1. Zielonym szlakiem na Wysoką przez Wąwóz Homole – wg mapy to 2 godziny. Nam zapewne zajmie ze 3 godziny. 2. Z Wysokiej niebieskim szlakiem turystycznym do Górskiegp Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Pod Durbaszką” – 1 godzina. 3. W tym momencie są możliwe dwa warianty: 3A. Prosto w dół do Jaworek czerwonym szlakiem rowerowym (wariant krótszy, nie więcej niż 1 godzina). 3B. Niebieskim szlakiem grzbietowym (wzdłuż granicy) na przełęcz między Huściawą, a Cyrhlą – 1 godz. A następnie w dół żółtym szlakiem do Szlachtowej – 1 godzina maksimum. W Szlachtowej jest karczma, ale może być zamknięta. Jest też cerkiew. Ze Szlachtowej trzeba będzie wrócić jakoś do Jaworek. Już jak kto chce, tj. busem, autostopem lub pieszo (to nie jest daleko, nie więcej niż 1 godzina spacerem).

Zalecane: wyposażyć się w górskie buty, a najlepiej również kijki trekkingowe, plecaczek na wycieczkę z czymś do picia…i batonikiem czy kanapką jakąś……i od deszczu coś..

Jeśli ktoś nie chce iść z nami w góry, zawsze może wybrać się na wspomniany koncert do Muzycznej Owczarni – cena biletu to 40zł od osoby, miejsca są siedzące ale podobnie jak z pensjonatem, rezerwacji telefonicznej należy dokonać wcześniej! Tel. 18 262 22 66

Ponadto, dodatkowo, jakby ktoś chciał sie ubezpieczyc od następstw nieszczęśliwych wypadków i OC (np. poślizgniecie sie na kamieniu albo potrącenie plecakiem przez kolege, upadek i uszczerbek na zdrowiu) to ubezpieczenie za 3 dni kosztuje 9zł od osoby i można je wykupić online. https://www.axatravel.pl/nnw/kuponline?l=125311

Dojazd:

1. Do Krakowa

przykładowo z Gdańska: https://www.le.cz/cms/leb-94xx-krakow-gdynia-63388.htm

http://www.polskibus.com/pl/index.htm

centa biletu w Leo Express wynosi około 60zł w klasie Biznes (więcej miejsca na nogi). Sugeruję od razu miesiąc wcześniej tj. jak rezerwujemy pokój – zarezerwować też od razu autobus do Kraka.

2. Z Krakowa do Szczawnicy

https://www.e-podroznik.pl/public/searchingResultsVW.do?startCity=Krak%C3%B3w&forward=url&tabToken=399e1a65f939e406d7d66adf999be294&toV=c%7C63725&endCity=Szczawnica&fromV=c%7C55156&tseVw=regularP

Przewoźnicy to A.Langowski oraz DIDI TRANS – podróż trwa około 2-2,5h i kosztuje około 22zł. Autobusy odjeżdżają z dworca głównego MDA w Krakowie, średnio co półtorej godziny.

3. Ze Szczawnicy busikiem do Jaworek

Busy odjeżdżają z tego co się dowiedziałam co chwilę,z przystanku, na którym m.in. zatrzymują się autobusy z Krakowa przejeżdżające przez Szczawnicę – trzeba powiedzieć kierowcy – proszę mnie wysadzić tam, gdzie odjeżdżają busy (do Jaworek).

Bus w Jaworkach zatrzymuje się 5 minut drogi pieszo od naszego pensjonatu 🙂

Podsumowując – pod koniec lutego 24-25 najpóźniej proszę o zarezerwowanie sobie pokoju u Pani z pensjonatu. Jeśli ktoś nie zarezerwuje, na jego miejsce będziemy wpisywać osoby z listy rezerwowej.

Do zobaczenia! Będzie super! 🙂
koordynator Zlotu – Typasek


miles

Patrząc z rynsztoka do gwiazd...

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: